Česká verze Anglická verze Německá verze
Psi nejsou celým naším životem, ale díky ním je náš život úplný.

Aktuality

Hledáme nový milující domov pro Bellisku 18.4.2018

Ze závažných rodinnách důvodů pomáháme hledat nový, milující domov pro fenku bernského honiče - Baby Bellis Bencilla (10 měsíců)

Je to velmi pěkná, zdravá, plně standardní, vychovaná fenečka, ve věku, kdy si určitě velmi rychle zvykne na nové pániky!

Vážní zájemci, volejte, pište, velmi ráda podám bližší info.


Máme nakryto! 18.4.2018

Pokud vše dopadne dobře tak, jak hladce proběhlo krytí naší malé Mášenky, můžeme se těšit na narození štěňátek okolo 16.06.2018!!!

Mášenka - Lakritsa Kinchville a Miky - Romeo Czuk Hodowla Myślinow, oba králičí dlouhosrstí jezevčíci, černopálení, plnochrupí....šampioni, Romeo lovecky vedený!

Držte nám palce, moc se na malé černoušky těšíme!!!!!!!

Konyška - Connie dnes slaví! 18.4.2018

Naše švycká Connie Haniččina zahrádka dnes -19.04.2018 slaví své 10. narozeniny!

Kony se narodila v CHS Haniččina zahrádka spolu s dalšími 8 sourozenci. Má číslo zápisi 18, tedy byla z druhého vrhu tohoto plemene u nás. Kony se pyšní mnoha tituly výstavními, je šampionka několika evropských zemí, tedy i šampionka Mezinárodní a hrdá nositelka titulu Světové vítězky, BIS Speciální výstavy KCHŠH......a také úspěšně složila Barvařské zkoušky honičů - I.cena CACT.

Odchovala 4 vrhy krásných štěňátek a nyní je nejen matkou, ale i babičkou a prababičkou.

Hlavní je , že se stále těší dobrému zdraví, jen je už pohodlnější, klidnější.........Konyško naše, všechno nejlepší a buď s námi ještě dlouho!!!


Butterfly Beth Bencilla - Ruský Junior Champion! 10.4.2018

První dubnový víkend byl pro Bencilláčky úspěšný nejen v Ostravě, ale v dalekém Sant Petersburgu reprezentovala naší chov. stanici i Betynka - Butterfly Beth Bencilla , která se stala ve svých 10 měsících JUNIOR CHAMPION of RUSSIA!!!!

07.04.2018 INTERNATIONAL DOG SHOW CACIB FCI SANT - PETERSBURG " White Nights -1" 
BUTTERFLY BETH BENCILLA - отлично, CW, JCAC, BOB 
Judge -Khomasuridze Revaz
08.04.2018 INTERNATIONAL DOG SHOW CACIB FCI SANT - PETERSBURG " White Nights -2" 
BUTTERFLY BETH BENCILLA - отлично, CW, JCAC, BOB 
Judge -Zlatko Kraljic
Has closed a title "Junior CHAMPION of RUSSIA"

Posíláme do Ruska velké gratulace a jsme velice pyšní na naší krásnou holčičku!


Ostrava opět patřila Bencilláčkům! 8.4.2018

V sobotu 7.4.20187 se konala Národní výstava psů na Černé louce v Ostravě. A protože máme výstavu "za humny", nesměli jsme chybět a to hned ve větším počtu. Z našich soutěžili -jezevčice Máša a Beníčka a za bernské Acki, Sofinka a Dennisek. 

Počasí bylo skvělé, slunečné, takže tentokrát nám vůbec nevadilo, že máme kruh venku. Setkání s přáteli a především s mými čtyřnohými dětmi, dodalo tu správnou atmosféru. Jen jsem si tentokrát hooodně zaběhala, protože "moje" handlerka to nějak nestihla, ale protáhla jsem si kosti a ještě jsem to dalasmiley! A jaké jsou výsledky?

Bernské a švycké honiče posuzoval pan T.Havelka (SK)

Bernský honič - celkem 8 přihlášených

tř.mladých: Big Ben Bencilla -  nepřijel

                   Bob Dylan Bencilla - V1, CAJC, BOJ

tř.mezitřída: Andrew the Prince Bencilla - V1, CAC

tř.otevřená: Agent Anthony Bencilla - V1,CAC

tř. vítězů:    DULCIS CERVARIUS (Dennisek) - V1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz

tř.veteránů: ACKI VOM WEINBERG - V1,BOV a BOS

tř.otevřená: Arnica Aura Bencilla - V1,CAC

tř. vítězů:    SOPHIE BENCILLA - V1, CAC, CAC ČMKU, NÁRODNÍ VÍTĚZ a BOB

Švycký honič - celkem 7

tř.vítězů:  Uncas Bencilla - V1, CAC

tř.otevřená: Yasmine Bencilla - V1, CAC, CAC Čmku, Národní vítěz

                  Yassica Bencilla - V2. res.CAC

tř.pracovní: Pinkie Bencilla - V1,CAC

Mám velkou radost z krásných ocenění našich odchovů, moc děkuji jejich majitelům! A že máme krásné "dětičky" svědčí i nádherné umístění v závěrečných soutěžích :

2.místo - NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ SKUPINA(ze 14) - Bencilla (bernský honič) -posuzova paní Mgr.Ovesná Božena

3.místo - NEJLEPŠÍ PÁR(ze 13) ( Dennisek a Sofinka) - posuzoval pan Kubeš Robert

A jak dopadly naše "jezinky"? Posuzoval pan Piskay V. (SK)

Jezevčík králičí dlouhosrstý - celkem 6

tř.otevřená: MÁŠA - KINCHVILLE LAKRITSA - V1

Jezevčík trpasličí hladkosrstý - celkem 16

tř.vítězů: BENETTA z ÚPLŃKU - V1, CAC, CAC ĆMKU, NÁRODNÍ VÍTĚZ a BOB - tímto Beníčka splnila podmínky pro udělení titulu Šampión ČMKU!!!!!!

Přijel se za nám podívat jeden z Beníččiných štěňátek, Amigo Midas Bencilla. Je to správný, pohodový pejsek!

 


Acki - BIS Veterán 18.3.2018

V sobotu 17.03. jsem se vypravila s bernským Akimkem do Polska a to na Národní výstavu loveckých psů (podmínkou přijetí byl Certifikát lovecké upotřebitelnosti), která se konala na výstavišti EXPO Silesia v Sosnowiec, současně s konáním Mezinárodního mysliveckého veletrhu.

Posuzoval: v kruhu pan Aleksander Skrzyński a v závěrečném veteránů paní Ewa Pyrchala.

ACKI vom \weinberg - výborný1, Nejlepší Veterán (BOV), Nejlepší z plemene (BOB) a v zívěrečných soutěžích - MEJLEPŠÍ VETERÁN VÝSTAVY - BIS veterán!!!

Takové umístění se Ackimu podařilo v Polsku již po třetí - je již 3x BIS Veteran! O tom svědčí jeho stále výborná kondice a stále jeho šarm a krása typického představitele plemene! V únoru oslavil své deváté narozeniny.

Kromě výstavního kruhu, bylo na výstavišti na co koukat. Doprovodný program mysliveckých aktivit, stánky s loveckými potřebami, výborným a i na oko lákavým jídlem, nespočet stánků ......a především setkámi s mými polskými přáteli.


Mezinárodní výstava - Graz (A) 5.3.2018

V sobotu 03.března se konala v rakouském Grazu Mezinárodní výstava psů, které jsme se účastnili a to ve složení - jezevčíci Máša a Benetta a berňák, náš již veterán Acki a  moje snacha Petra. Byl to super výlet, vyjely jsme již v pátek, pěkně v klídku, ubytovaly se na hotelu, který byl jen 4 km vzdálený od výstaviště. Na večer jsme podnikly vycházku směr centrum, zastavily se na dobrou večeří......ráno dobrá snídaně a pak směr výstaviště.  Já s Ackimkem jsme byli velmi milé přivítání představitelem a rozhodčím rakouského Klubu švýcarských honičů, kterým jsem již několik let členem, panem Wolfgangem Schirmerem. A následovalo posouzení:

tř.vetránů: ACKI vom WEINBERG - EXC.1, Best Veteran a BOB a v závěrečné soutěži o Nejlepšího veterána výstavy se Acki probojoval do 6 TOP Veteránů ( na bednu , mezi tři se už nedostal) 

Acki je stále ve vynikající kondici, ve svých devíti letech!

Pak jsem velmi rychle se přesunula do kruhu, kde pan rozhodčí z Francie Jean-Jacquest Dupas posuzoval jezevčíky. Posuzoval velmi přísně, nešetřil známkymi Velmi dobrá a i Dobrá a hlavně hooodně šetřil udělováním titulů.

Radost mi udělala Beníčka, která i po štěňatech , je opět ve výborné kondici av  konkurenci 7 jezevčíků své rasy obstála a získala:

tř.šampionů: BENETTA z Úplňku - exc2/2, res.CACA a res.CACIB 

Ve třídě šampionů se předvedla i Máša, má velmi krásný posudek a jen za své kratší nožky nedostala titul.

tř.šampionů: Kinchville Lakritsa-MÁŠA : exc 1

Byla to velmi pěkná výstava, krásné prostředí a setkání s přáteli........

 


Také nás již opustila i štěňátka bernská 2.3.2018

V během posledního únorového týdne nás opustila i štěňátka bernská. Taktéž věřím, že jsme jim vybrali ty nejlepší domovy a nové pániky. A na zprávy a fota také nezapomínají.....Moc všem děkujeme a vždy se budeme těšit na osobní setkání ( s mnohými i na výstavách) a zprávy, jak se vám s nimi vede, jak prospívají, co dělají za lumpárny.....Všechna štěňata zůstala v České republice!


Všechna jezevčičí štěňátka jsou ve svých nových domovech 2.3.2018

Moc rychle to všechno uběhlo! Běhen posledního lednového týdne nád opustila štěňátka,  našich prvních, jezevčíků. Všechna mají milující domovy a vzorné majitelé, kteří nás průběžně informují, jak se jim s malými "čertíky" vede a samozřejmě přikládají i fota.

 

 


Štěňátkům je sedm týdnů! 23.2.2018

Tak to zase všechno nějak rychle uběhlo a naší malí berňáčci už nejsou až tak malincí! Je jim sedm týdnů a nastává doba loučení.

Jen Cassidy Butch stále hledá ty své pravé  pániky a milující domov! Je zdravý, standardní, velice přátelský, miluje děti.....

 


Celkem 22 článků.
    1 2 3   Dal strana  

 

Máme nakryto!!!

V polovině června očekáváme narození štěňátek

Jezevčíka dlouhosrstého králičího!!!!!!!!

»čtěte více»
BRIT